Hakkımızda

Yasar Kemal EROL'un macerası 2015 yılında varolan küçük bir kitap dükkanının yarısını mezat işleri ile uğraşan bir dostumuza kiralamak ile başlıyor.

Bu gizemli dünya ile (ki ben antika mezat dünyası ile tanıştıktan sonra ikinci hayatım diyorum) tanışmadan önce KTNG tabacco AYNES ve KOÇ HOLDİNG gibi kurumsal firmalarda satış pazarlama yönetiçiliği yapmış üniversite kimya bölümü mezunu bir kimyagerdim .

O ana kadar antıka, mezat vb konular ile hicbir şekilde bir bağım yoktu . Arkadasımızın getirmiş olduğu ürünleri gördükçe alıp satıldığına şahit oldukça farklı bir merak ile başlayan, gece 3 lerde bit pazarlarında ürün aramak ile devam eden (ki bu dünya ile tanışmadan önce benim bildiğim bit pazarı ata sozundeki bit pazarından ibaretti) sosyal medya ile satış sürecine gectiğim ve salon mezatları ile taçlandırdığım bir süreç .

İstanbulda  salon mezatlarına katıldığım dönemlerde farkında olmadan izleyerek kavradığım sahne performansını Burdur'da bir salon mezatında sunucu arkadaşı dinlendirmek için sahneye cıkmak ile başlar bu maceramız . O gün içimde cok farklı bir his bir enerji vardı .Ve bir an dilimden döküldü moderatör arkadaşa sen bi dinlen demek . Ve ben ürünü anlatmaya başladığım anda gerek ses tonumuzdan gerek tarzımızdan insanlar pür dikkat dinlemeye başlaması ve mezat bittiğinde bizi çok fazlası ile taktir etmesi bize yüksek bitr motivasyon sağladı . 

Ve arka arkaya gelen salon mezatları furyamız, Rüzgarı arkasına alan gemi misali antika mezat rüzgerı nerden eserse biz oraya gittik 

Salon mezatları organizasyonları ve moderatörlünün yaptığım  şehirler : BURDUR-ANTALYA-KONYA -İSPARTA-DENİZLİ-İZMİR-AYDIN-AFYON-ESKİŞEHİR-KÜTAHYA-İSTANBUL aklıma gelen şehirler. Ve aynı zamanda kayseri belediyesinin kurmuş olduğu antıka pazarına özel davetleri ilk olan antıka pazarı mezatlarımız oldu . Yine bu dönemelerde  avm lerde antika fuarları organzasyonları yaptım . Kayseri mall avm deki ve Denizli simpaş avm deki projelerimiz bunlardan bir kaçı.

Ve aynı zamanda türkiyenin farklı şehirlerindeki koleksiyoncuların koleksiyonlarını instagram ve facebook canlı yayınları ile takipcilerimize sunarak yeni koleksyinerlere ulaşmasını sağladık . SİVAS KAYSERİ İSTANBUL MERSİN ADANA KONYA AYDIN ANTALYA DENİZLİ ESKİŞEHİR ANKARA BURDUR İZMİR canlı yayınlar yaptığımız şehirlerden bazıları.

Daha önceki iş hayatımda edinmiş olduğum kurumsal iş disiplini ile ve antika mezat dünyasından edindiğim tecrubeleri harmanyarak sizlerin karşısına cıkıyorum 

MİSYONUMUZ
Değerli dostlarımızın, maddi ve manevi değeri haiz, hatıralarını barındıran, antika ve eski eşyalarının, ehil ellerden, kıymet bilen ellere, en sağlıklı biçimde ulaşması önceliğimdir Bu yola ilk başladığımda felsefe edindiğim bir sözüm var . VARSINIZ Kİ SİZLER İLE GÜZEL OLUYOR. Bu sebeple, önceliğimiz, dostlarımızın manevi hassasiyetlerini de gözeterek, hoşnutsuzluğa neden olmayacak, duyarlılık ve esneklik ile ticaretimizi yapmaktır.
Güven ve şeffaflığın oluşmadığı, ‘’YÜREĞİNİZE SİNMEYEN ’’  alış-veriş bizim için değer arz etmez. Aslolan, uzun süreli ilişkiler ve dostluklar tesis edebilmektir. Huzur, güven ve samimiyeti önemseyen dostlarımıza, ‘’YASAR KEMAL EROL ’’ olarak sizler ile olmaktan gurur duymaktayım 

VİZYONUMUZ
Yıllar önce, küçük bir kitap dükkanını paylaşmak ile başlayan maceramızı  ‘’güven, mahremiyet, saygı ve şeffaflık’’ ilkelerini prensip edindiğimiz, dostlarımızın öncelik ve hassasiyetlerini gözeterek bugüne gelen ‘’YAŞAR KEMAL EROL ’’  kurumsallaşma sürecine başlamıştır.
Sahip olduğum prensiplerim, sektörde örnek teşkil etmeyi ve antika ticaretimizi daha ciddi ve kurumsal boyutta  boyutta geliştirmeyi hedeflemekteyim